De PvdUS op verkiezingspad in het Educatorium, zij aan zij overigens met De Vrije Student en Vuur. Foto DUB

Opkomst studenten verkiezingen U-raad richting record

Body: 

De opkomst voor de verkiezingen voor de Universiteitsraad zou met nog een aantal uren te gaan, een record kunnen opleveren. Dinsdag om 17.00 uur had al 24 procent van alle stemgerechtigden gestemd op een kandidaat voor de U-raad. Bij de verkiezingen voor faculteiten laten de studenten het tot nu toe afweten. 

De verkiezingen voor de medezeggenschap van de UU zijn in volle gang. Maandagochtend begonnen ze en vandaag kan nog tot 23.59 uur worden gestemd. De opkomst voor de U-raad onder studenten was dinsdag om 17.00 uur 19,6 procent. Dit is al hoger dan de 18 procent opkomst van vorig jaar. Van het personeel heeft 28,5 procent al gestemd voor de U-raad. Dat is in vergelijking met voorgaande jaren al best aardig.

De opkomst van studenten bij de meeste faculteitsraden is bedroevend te noemen. Bij de bètafaculteit had gisteren om  vijf uur 's middags slechts 9,4 procent gestemd. De faculteit Rebo is een positieve uitzondering: hier had 18,5 procent van de studenten al gestemd.

Het personeel is actiever. Bij de faculteit Rebo, University College en de Universitaire Bestuursdienst heeft ruim 40 procent al gestemd. Hier blijven alleen de faculteiten Geesteswetenschappen en Diergeneeskunde achter. Bij Geesteswetenschappen en Diergeneeskunde stemde tot nu toe minder dan één op de vijf medewerkers.

De verkiezingen duren vandaag (woensdag 10 mei) nog tot 23.59 uur. Medewerkers en studenten kunnen via de sites www.uu.nl/stem en www.uu.nl/vote bij hun stembiljet komen en stemmen.

Er zijn géén verkiezingen voor de studenten van de faculteiten Sociale Wetenschappen en  Geesteswetenschappen. De studenten en medewerkers van de faculteit Geowetenschappen hoeven niet te stemmen en ook voor de Dienstraad van de UB hoeft niet gestemd te worden. De verkiezingen onder studenten van UCU zijn al geweest.

De uitslagen worden afhankelijk van de faculteit of dienst op donderdag of vrijdag bekend gemaakt.

Tussentijdse uitslag verkiezingen medezeggenschap.
Stand dinsdag 9 mei rond 17.00 uur.

 Studenten

 aantaltotaalprocent
U-raad58142985119,6%
Bèta 50553449,4%
Diergeneeskunde 136133810,2%
Rebo 933504618,5%
Geneeskunde 392332211,8%

 Personeel

 aantaltotaalprocent
U-raad1932678428,5%
UBD-dienstraad39295041,3%
Bèta499163030,6%
Diergeneeskunde22992924,7%
Geesteswetenschappen15384418,1%
Rebo25762441,2%
Sociale Wetenschappen34394736,2%
UCU287040,0%

 

Facebook Twitter Whatsapp Mail