Win kaarten voor de voorstelling Gidsland in Utrecht
Ooit wilde Nederland een Gidsland zijn. Als icoon van moraliteit, recht en internationale orde! Ons poldermodel leverde toch één van de stabielste economieën van de wereld? En waren onze kinderen niet de gelukkigste – zo niet de langste – van de hele wereld!? Jawel! Maar in dat zelfbeeld zijn inmiddels wel wat barstjes gekomen. En die barstjes werden scheuren – net als in sommige Groningse woningen. En die scheuren werden kloven – net als die inmiddels tussen politiek en burgers waren gekomen.
In Gidsland (2017) van Nathan Vecht presenteert journalist Kim een vernieuwende talkshow. Tegen de achtergrond van actuele thema’s als asielpolitiek, de Groningse aardbevingen en de kloof tussen politiek en burger, ontvouwt zich een tragikomisch en scherp portret van Nederland. Met livemuziek van Sue & the Groove Nerds en een flinke dosis herkenning is Gidsland een hoopvolle politieke tragedie die je aan het denken zet. Leuk detail: in de vijfkoppige band Suzy & the Groove Nerds zitten drie UU'ers: Ewout van der Knaap, Fokke Walstijn en Wilfried van Sark.
Reacties
We stellen prijs op relevante en respectvolle reacties. Reageren op DUB kan door in te loggen op de site. Dat kan door een DUB-account aan te maken of met je Solis-ID. Reacties die niet voldoen aan onze spelregels worden verwijderd. Lees eerst ons reactiebeleid voordat u reageert.