Lof der Zotheid online
Erasmus (± 1467-1536) is vooral bekend dankzij zijn scherpe satire De lof der zotheid, waarin de zotheid het woord neemt en allerlei misstanden en onzinnige debatten van die tijd bezingt: het boek blijft actueel.
De gedigitaliseerde teksten staan als plaatjes op het internet en zijn nog niet te doorzoeken. Ze zijn – met enige moeite – te vinden op de website www.erasmus.org, waar men ook over Erasmus leven en werk kan lezen. De site is niet erg gebruiksvriendelijk, maar de link onder aan dit stuk leidt rechtstreeks naar de lijst met boeken.
Desiderius Erasmus Roterodamus, zoals hij zichzelf noemde, heeft overigens alleen de eerste vier jaar van zijn leven in Rotterdam gewoond. Daarna verhuisde hij naar Gouda. Later reisde hij door heel Europa.
Hij schreef in het Latijn, maar in de boekhandel liggen twee moderne vertalingen van De Lof der Zotheid. Antiquariaten hebben vaak ook een goede, maar iets oudere vertaling op de plank staan.
HOP
http://www.erasmus.org/index.cfm?fuseaction=eol.getquery&startrow=0&field1=keyword&value1=eras&op1=AND&field2=keyword&value2=&op2=AND&field3=keyword&value3=&year1=&year2=&sortfield=year&facsimile=1