Nachtlijn naar Uithof en Zeist van start

De nieuwe lijn, die het nummer 412 krijgt, rijdt voorlopig alleen op donderdagnacht, de traditionele uitgaansnacht voor studenten. In tegenstelling tot voor andere nachtbussen geldt voor lijn 412 geen speciaal tarief. Niet alleen strippenkaarten en abonnementen, maar ook OV-studentenkaarten zijn geldig. Startpunt is het Janskerkhof, waarna de bus via Neude en Vredenburg naar het Centraal Station rijdt.

Vanaf daar wordt de route van lijn 12 gevolgd. Dat betekent dat ook het IBB-complex wordt aangedaan. In De Uithof stopt lijn 412 bij de Cambridgelaan en de Bolognalaan; in Zeist zijn Dreef/Krommerijnlaan en Gunninglaan de uitstaphaltes. De nachtbussen vertrekken om respectievelijk 2.15 uur, 3.15 uur, 4.15 uur en 5.15 uur van het Janskerkhof. Bij onverwacht grote drukte is volgens een woordvoerder van Connexxion extra capaciteit beschikbaar. “Niemand hoeft bang te zijn bij een halte te moeten blijven staan.”

Zowel bij USF Studentenbelangen als bij de Utrechtse afdeling van D66 heerst grote tevredenheid over de start van de nachtbus. De twee organisaties hebben zich meer dan een jaar ingezet voor nachtvervoer naar De Uithof. Een eenmalige actie op 14 oktober 2005 van het woonbestuur Cambridgelaan en D66 Utrecht liet zien dat er voldoende belangstelling bestaat. Dat was voor het Bestuur Regio Utrecht voldoende aanleiding om het verzoek van de USF voor een nachtlijn dit voorjaar in te willigen.

EH