Waar ga je met die tas naar toe?
Joost de Vries,
Naam: Jonte
Leeftijd: 18
Studie: Eerstejaars rechten
Thuiswonend
Een tas vol boeken? "Ja. Ik heb net de eerste week van mijn rechtenstudie er op zitten - het is me goed bevallen. Wel heel veel college, en dat betekent dus heel veel boeken mee sjouwen. Sowieso elke dag een flinke wettenbundel. Ik denk dat ik gemiddeld zo'n vijf kilo met me mee draag. Daarnaast had ik vandaag zwemspullen bij me; ik wilde gaan zwemmen bij Kromme Rijn, maar het zwembad bleek dicht."
En je rugtas houdt dat vol? "Dat is wel de bedoeling. Hij is net nieuw. Ik heb deze gekocht omdat er veel in past. Een andere reden was dat het geen Eastpack-rugtas was; je hebt hele volksstammen met die rugtassen. Ik wilde iets anders."
Zijn er modetrends in tassen? "Behalve dus de eeuwige Eastpacks zie je nu ook veel schoudertassen, met een band diagonaal over je borst. Misschien als ik van deze genoeg heb dat dat wat is."
Op zoek naar een kamer? "Ja, maar niet erg intensief. Ik zie wel wat ik tegenkom. Als ik iets vind dat zal ik wel elk weekend teruggaan naar mijn ouders, in Den Haag. Daar heb ik natuurlijk mijn vrienden. En ik denk dat mijn moeder dan ook wel zo aardig is mijn was te doen."
Naam: Myrthe Schillings
Leeftijd: 24
Studie: Minor Filosofie
Uitwonend
Waar ga je naar toe? "Naar mijn moeder, in Breda. Ze staat op het punt te verhuizen naar Nieuw Zeeland. Samen met haar vriend gaat ze een Bed & Breakfast beginnen; ik ga dit weekend dus vooral heen om emotionele steun te verlenen."
Heb je deze tas al lang? "Ik heb deze tas gekregen voor mijn twaalfde verjaardag. Toen vond ik het nogal een nutteloos cadeau - ik had waarschijnlijk liever een cd van 2 Unlimited gehad. Tegelijkertijd vond ik het wel tof dat de tas van Kipling was; dat was toen een populair merk. Oorspronkelijk zat er een plastic aapje aan de rits - het trademark van het merk - maar die moet er ooit zijn afgevallen."
En de tas bevalt na 12 jaar nog steeds? "Jazeker, hij voldoet zijn werk. Er past heel veel in en hij is lekker licht. Ik heb nog een aantal andere tassen en koffers, maar deze heeft toch mijn voorkeur. Of hij aan de mode voldoet weet ik niet. Ik weet sowieso niet of er echt zoiets is als 'koffermode', maar er zijn wel dingen waarmee ik absoluut niet mee aangetroffen wil worden. Een fel roze hard case koffer. Of nog wel erger; een beauty case."
Naam: Phillipe Thijssen
Leeftijd: 23
Studie: derdejaars Sociale Geografie
Uitwonend
Waar ga je naar toe? "Naar Maastricht. Ik ga vanavond naar een optreden van Rowwen Hèze, samen met mijn neefje. We hebben elkaar al een tijd niet meer gezien en zo kunnen we even bijkletsen. En flink feesten. Bovendien wonen mijn ouders in Maastricht, dus kan ik daar meteen even langs."
En je wasgoed aan je moeder geven? "Ja. Normaal gesproken doe ik mijn was zelf, alleen nu even niet. Ik heb nu veel overhemden bij me en die moeten gestreken worden. Daar ben ik niet zo handig in en mijn moeder wel. Volgens mij vind ze dat niet zo vervelend, hoor."
Heb je deze tas al lang? "Zelf heb ik een hele fijne rugtas, maar mijn huisgenoot heeft deze 'geleend' zonder dat ik dat zelf wist. Dus heb ik zijn tas gepakt. Dit ding is behoorlijk onhandig; de hengsels tillen niet zo relaxt, zeker op de fiets. Echt mooi is deze tas ook niet; de kleur vind ik maar niks. Eigenlijk vind ik die hele tas totaal lelijk."
Wat zit er altijd in je tas? "Niets bijzonders. Er is wel iets dat ik juist te vaak vergeet; mijn OV. Het gebeurt nog al eens dat ik mijn OV-kaart tijdens het uitgaan uit mijn portemonnee haal en hem vergeet terug te stoppen. Ik ben zo nu al een paar keer tegen een bekeuring aangelopen."
Naam: Marije Breukelman
Leeftijd: 23
Studie: master Internationale Betrekkingen
Uitwonend
Zware tas? "Ja. Ik kom net uit Brussel. Ik loop daar stage bij het Huis van de Nederlandse Provincies; dat is een lobbyorganisatie die regionale belangen in de EU behartigt. Elke twee weken krijg ik een treinkaartje vergoed dus ik heb nu een tas vol was bij me."
Wat zit er altijd in je tas? "Als je van Brussel naar Leeuwarden reist - ik reis door naar mijn vriendje - dan is het toch wel een vereiste dat iets bij je hebt om je te vermaken. Een boek, of een mp3-speler. Er zitten geen aparte vakken in, dus om te zorgen dat ik niet steeds alles kwijt raak onderverdeel ik mijn was in plastic tassen - dan pers ik de lucht eruit en dan zit het prima."
Was het een cadeautje? "Van mezelf. Ik had een dag gewerkt en ik heb dat salaris toen meteen uitgegeven aan deze tas. Hij was iets meer dan veertig euro. Hij is handig en stevig, en hij valt lekker op."
Is jouw tas modieus? "Ik denk het wel. Ik heb hem gekocht tijdens de Drie Dwaze Dagen van de Bijenkorf - dat betekent dat hij dus een stuk goedkoper was dan normaal, maar dat betekent ook dat er nog honderdduizend mensen mee rondlopen."
Naam: Jonathan Vrijma
Leeftijd: 22
Studie: derdejaars Bestuur & Organisatiewetenschappen
Uitwonend
Zware tas? "Ik ga een weekend naar Flevoland; ik ben net lid geworden van Sife, een vrijwilligersorganisatie die zich inzet voor minderbedeelden. Bijvoorbeeld asielzoekers en daklozen. Dit weekend is er een introductieweekend georganiseerd ergens in de polder. Behalve slaapzak en schone kleren heb ik ook mijn voetbalspullen bij me: stomtoevallig speelt mijn voetbalelftal zondag in Almere, dus daar kan ik makkelijk even naartoe."
Heb je deze tas al lang? "Deze tas is inmiddels over de hele wereld geweest. Stockholm, Rome, Bangkok, Kenia, China. Voor middellange vakanties is hij ideaal; niet te groot, niet te klein. En veel handige vakjes. Ik heb er ooit 35 euro voor betaald, een jaar of vier geleden. Dat was goedkoop; de tas is een kopie van andere modellen van dure merken."
Wat zit er altijd in jouw tas? "Lenzenvloeistof. Ik vergeet altijd van alles, maar waar ik ook naartoe ga, lenzenvloeistof is het eerste dat ik inpak. Daar staat tegenover dat ik bijna systematisch mijn tandenborstel vergeet. Gelukkig kan je tandenborstels overal kopen, maar ik heb er inmiddels een stuk of tien thuis."
Naam: Eveline Diepeveen
Leeftijd: 24
Studie: vijfdejaars Biologie
Thuiswonend
Waar ga je naartoe? "Ik woon nog thuis, maar in het weekend leef ik als een nomade. Ik ben altijd ergens anders. Nu ga ik naar mijn vriendje in Zwolle."
Wat zit er altijd in jouw tas? "Lippenbalsem en kauwgom."
Heb je deze tas al lang? "Ik heb hem een paar jaar terug gekocht in de VS. Echt modieus was hij niet, maar wel goedkoop en groot. Ik heb de nare gewoonte altijd te kleine tassen mee te nemen; als je dan op reis spullen koopt, past het ineens niet meer. Dus kocht ik deze; hij was groot en had veel vakjes. Dat laatste bleek eigenlijk alleen maar vervelend; met al die vakjes weet je nooit waar je spullen precies zitten."
Zijn er modetrends in tassen? "Er bestaat natuurlijk de Eastpack-generatie. Op middelbare scholen loopt iedereen met die dingen. Dat maakt ze niet origineel, maar het zorgt er wel voor dat er een heel uitgebreid assortiment Eastpacks zijn; dan is het natuurlijk een sport de meest originele te vinden. Verder zie je ook veel mensen met chique Louis Vutton-tassen; die vertrouw ik niet. Die tassen zijn nep. Je ziet ze namelijk heel veel en zo veel rijke mensen zijn er niet."
Naam: Robin Siep en Lise den Brok
Leeftijd: 20 en 18
Studie: allebei eerstejaars Taal & Cultuur Studies
Thuiswonend
Waar gaan jullie naartoe? Robin: "We gaan samen ergens wat eten in Den Bosch. Daarna reizen we door naar huis. Lise naar Eindhoven en ik naar Bergen op Zoom."
Heb je deze tas al lang? Lise: "Ik heb 'm net van mijn oma gehad, twee weken terug. Ze had hem speciaal voor mijn laptop gekocht. Mijn laptop past er nauwelijks in; alleen als ik hem er verticaal in prop. Ik ga er binnenkort wat hartjes en sterretjes op borduren, want echt mooi vind ik de tas niet. Maar het gaat er natuurlijk om dat ik 'm van mijn oma gehad heb."
Robin: "Deze tas heb ik nu twee jaar. Toen ik hem kocht heb ik niet naar esthetica gekeken. Mijn laptop moest er goed inpassen en hij moest enige bescherming bieden. Of de tas 'fall proof' is weet ik niet; nooit uitgeprobeerd."
Wat zit er altijd in je tas? Robin: "Mijn laptop en eten. Ik ben op zoek naar een kamer, zolang ik die nog niet heb betekent dat dat ik elke dag heen en weer een uur en drie kwartier in de trein zit. Als ik mijn laptop niet bij me heb verveel ik me dood."
Zijn er modetrends in tassen? Lise: "Op het moment zie je heel veel handtassen met afbeeldingen van filmsterren er op. Bruce Lee of van die Andy Warhol-afbeeldingen van Marilyn Monroe."