Win het boek: Het lied van ooievaar en dromedaris van Anjet Daanje

portet plus omslag Anjet Daanje

Meer dan honderd DUB-lezers deden afgelopen Boekenweek mee aan een poll waarbij er een top 3 van meest gewaardeerde UU-schrijvers opgegeven kon worden. Bijna een derde daarvan nam Anjet Daanje op in de persoonlijke top 3. Zij is daarmee duidelijk de winnaar. Haar meest recente boek Lied van ooievaar en dromedaris was voor veel lezers waarschijnlijk een belangrijke reden om voor Anjet Daanje te kiezen als favoriet. 

Tekst van de boekomslag
Eliza May Drayden, het hoofdpersonage van Het lied van ooievaar en dromedaris, is al dood als de roman in het jaar 1847 in het Yorkshire dorpje Bridge Fowling begint. Ieder volgend hoofdstuk schuift ten opzichte van het voorgaande een stukje op in de tijd, totdat het verhaal in het elfde hoofdstuk in onze huidige tijd is aangeland. De roman vertelt ook niet over Eliza May Draydens leven, maar over haar roerige leven na de dood. 

De lezer leert Eliza May kennen via de levens van anderen, en via biografieën en verhandelingen over haar, want zij was de schrijfster van een uitzonderlijke roman, die tijdens haar leven werd verguisd, maar die in de loop van 170 jaar door steeds meer lezers als een meesterwerk wordt gezien. Over haar leven is bitter weinig bekend, de omstandigheden waaronder ze stierf zijn een mysterie, en naast haar roman is de enige tekst die ze heeft nagelaten een aantekenboekje met daarin geheimzinnige tekeningen, gedichten en tabellen. 

Anjet Daanje liet zich voor haar roman inspireren door het leven en werk van de negentiende-eeuwse schrijfster Emily Brontë. Het lied van ooievaar en dromedaris borduurt voort op de ingenieuze verhaalstructuur van de roman Wuthering Heights. Waar Wuthering Heights twee vertellers heeft en het verhaal twee generaties en twee keer achttien jaar omspant, heeft Het lied van ooievaar en dromedaris elf vertellers die de lezer meenemen in een verhaal dat zich over drie eeuwen uitstrekt. 

Winnen
DUB mag drie exemplaren weggeven van het boek Het lied van ooievaar en dromedaris. Mail, om kans te maken op één van de drie exemplaren, uiterlijk 31 maart je naam en telefoonnummer naar dubprijsvraag@uu.nl Winnaars ontvangen persoonlijk bericht.

Niet gewonnen? Bestel het boek bij Uitgeverij Passage Groningen of via de eigen boekhandel voor 37,00 euro. Het boek is ook als e-book verkrijgbaar en Storytel biedt het luisterboek ervan aan. Zie voor meer informatie ook de website van Anjet Daanje en Uitgeverij Passage Groningen

Tags: prijsvraag

Advertentie