Illegale prostitutie speelt in verschillende studentensteden
Studentenkamers door onderhuurders gebruikt voor betaalde seks

In Amsterdam waarschuwde woningcoöperatie Duwo de bewoners van het Science Park II-Complex in Amsterdam-Oost voor deze praktijken. In de groepsapp reageerden studenten verschrikt, zo meldt de Volkskrant deze zomer. Een student schreef dat bij zijn buurvrouw ’s nachts voortdurend onbekende mannen ontving. Hij werd ‘elk uur van de nacht wakker’. Anderen noemden de aanwezigheid van oudere mannen in de lift ‘creepy’.
Duwo denkt dat er in Amsterdam ‘ tientallen’ gevallen zijn van illegale prostitutie. En niet alleen in de hoofdstad. Ook in Leiden. Den Haag en Delft zijn er voorbeelden van. Duwo Delft kent volgens het AD zes voorbeelden. De organisatie noemt het een relatief nieuw probleem. Volgens de SSH speelt dit niet in Utrecht. "Hier kunnen de internationale studenten geen kamers in de zomer huren," aldus een woordvoerder.
De studenten worden volgens Duwo door criminelen benaderd met het verzoek om hun kamer tijdelijk onder te verhuren. Dat gebeurt doorgaans in juli en augustus, wanneer het contract van veel internationale masterstudenten afloopt. De laatste maanden van hun contract verhuren ze de kamer vervolgens door, als zij al zijn vertrokken.
Naar aanleiding van de gebeurtenissen heeft Duwo besloten samen met de gemeente een speciale campagne op te zetten om bewustwording te creëren bij huurders over de manier waarop criminelen te werk gaan. Volgens Duwo is het melden van illegale prostitutie ‘essentieel’. Dan kunnen ze snel ingrijpen en de studentenhuizen veilig houden.
Comments
No comments available.